Header image
    Pradžia |  Veislės istorija  | Veislės tipai  | Charakteristika  |  Šunys  | Šuniukai | Nuotraukos | In memoriam | Kontaktai
ŠUNIUKAI

Informaciją bei nuotraukas apie aktualias vadas ir laisvus šuniukus rasite:
http://picasaweb.google.com/inesat

kennel Ultra

Planuojamos vados (2011 žiema/pavasaris) nuo:

Džeko Raselo terjerai (Jack Russell terrier)
Gumisia Magor x Gang Staff Future King
Gang Staff Ani Mru Mru x Ultra Grand Grizzly
Ginger Spice Balao x Gang Staff Future King

Parsono Raselo terjerai (Parson Russell terrier):
Sparkling Guy's Indian Summer x Nuk u Gagi


Taip pat galime pasiūlyti alimentinių šuniukų nuo veislyno patinų.
Priimami išankstiniai užsakymai.
Bendradarbiaujame su kitais Lietuvos ir užsienio veislynais. Yra galimybė įsigyti šuniukų bendrasavininkystės pagrindais. Taip pat laukiame laiškų nuo žmonių, besidominčių praaugintais arba suaugusiais šunimis, kuriems dėl pasikeitusių šeimyninių aplinkybių ieškomos naujos šeimos.

Mūsų veislyne būna dvi - keturios šuniukų vados per metus. Vadoje paprastai gimsta nuo trijų iki penkių šuniukų. Į naujus namus šuniukai atiduodami sulaukę 7-8 savaičių amžiaus, sužymėti, paskiepyti ir dehelmintizuoti, su LKD-FCI kilmės dokumentais. Kaina priklauso nuo šuniuko eksterjero ir PRT vadose svyruoja tarp 400 ir 700 EUR, JRT (trumpakojų) vadose tarp 600 ir 1000 EUR. Šuniuko kaina priklauso nuo jo tėvų kilmės dokumentų ir įvertinimų parodose, šuniuko kailio tipo, spalvingumo ir vados dydžio. Šuniukai, skirti parodoms ir galimam veisimui kainuoja brangiau.

Pabrėžiame: veislynas "Ultra" NEPARDUODA šuniukų be oficialių ir galiojančių Lietuvoje bei ES kilmės dokumentų ar veterinarinių sertifikatų.
parson jack russell terjerai

Nuolat sulaukiu klausimų - kas lemia vieno ar kito šuniuko kainą? Kodėl skirtingose vietose siūlomų tos pačios veislės šuniukų kaina gali skirtis kelis kartus?

1. Pirmasis faktorius - šuniuko kokybė, klasė. Visi suaugę šunys skirstomi į tris klases - pet klasė (laikymui namuose), breed klasė (šunys veisimui) ir show klasė (parodoms ir veisimui). Vienoje vadoje gali pasitaikyti visų trijų klasių šuniukai, o gali būti ir vien pet klasės gyvūnai. Breed klasės šuniukai gimsta retai, o show klasės - dar rečiau, kartais tik vienoje iš keleto vadų. Būna dar ir veislės brokas, bet ir tokie šuniukai kainuoja pinigus, nes jei jie auginami ir rūpinamasi taip pat, kaip ir show klasės šuniukais, bei kilę iš tų pačių tėvų. Veislės brokas - tai šunys, neatitikantys veislės standartų, turintys diskvalifikuojančių ydų - pvz. netaisyklingas sąkandis, standarto neatitinkanti spalva, kriptorchizmas. Tokie šuniukai parduodami pigiau su sąlyga, jog jie niekada nebus kergiami, parodose dalyvauti jie taip pat negali, jų kilmės dokumentuose paprastai yra įrašas apie tai. Pet klasės šuniukai gali ir neturėti diskvalifuojančių ydų, bet anatomiškai yra mažiau perspektyvūs ar turi nedidelių nukrypimų nuo standarto (proporcijos, galvos forma, pigmentacija, kojų ilgis ir pan.), todėl veisimui ir parodoms taip pat nėra perspektyvūs.

2. Šuniuko lytis. Daugumos veislių patelės kainuoja brangiau nei patinai jau vien todėl, kad jos gali atsivesti šuniukų, kuriuos pardavus šeimininkui sugrįš nors kažkokie pinigai, o į patinus reikia investuoti dar daugiau. Jų šeimininkai turi išleisti gausybę pinigų ir sugaišti marias laiko parodoms, reklamai ir visokiausių titulų rinkimui, kad taptų paklausūs veisimui, arba būti retų, atvežtinių linijų. Aišku, yra patinai, kergimui su kuriais eilės reikia laukti pusę metų, bet tokių yra vienetai.

3. Tėvų titulų kiekis. Yra bendra nuomonė, kad titulų kiekis ne visada garantuoja jog šuo yra tikrai aukštos klasės. Bet čempiono titulo buvimas bent jau leidžia būti tikru, jok mažiausiai keturi nepriklausomi teisėjai nusprendė, jog šis konkretus šuo atitinka veislės standartus ir yra tinkamas veislės atstovas veisimui. Finansine prasme tai reiškia minimum keturias parodas - kuo daugiau titulų, tuo daugiau laimėtų parodų, tuo konkretus šuo yra geresnis veislės atstovas. Atvežtinių iš lyderiaujančių užsienio veislynų šunų kaina taip pat paprastai aukštesnė, ypač jei kilmės medyje - eilė įžymių, tituluotų čunų. Be titulų, vos kelias parodas, tik "dėl formalumų" praėjusių tėvų šuniukai paprastai kiek pigesni, neretai dėl tos pačios priežasties - ir mažiau perspektyvūs.

4. Kergimo, nėštumo ir gimdymo sunkumas bei komplikacijos. Viena, jei šunys patys susikergė, o vėliau kalė pati laiku ėmė ir pasigimdė. Visai kas kita, jei kergiant teko kviesti kergimo instruktorių, vėliau buvo toksikozė ir kitos problemos, galiausiai cezario pjūvis, po kurio gimė krūva silpnų šuniukų, kuriuos teko maitinti dirbtinai, nes kalė pati pieno neturėjo. Kergimo instruktoriaus ir veterinaro paslaugos kainuoja nepigiai, vaistai ir dirbtinis pienas taip pat turi savo kainą.


5. Šuniukų kiekis vadoje. Išlaidos kelionei, važiuojant pas "jaunikį", kergimo instruktoriui, pačiam kergimui, nėštumo periodui ir gimdymui visada vienodos, nesvarbu kiek šuniukų gimtų. Taigi - kuo mažiau vadoje šuniukų, tuo didesnė jų savikaina, tuo brangesni jie bus. Susilaukę gausesnių vadų visuomet labiau baiminasi likti su būriu praaugusiu šuniukų, todėl yra linkę siūlyti šuniukus mažesne rinkos kaina, kad kuo greičiau sulaukti potencialių naujųjų šeimininkų.

6. Kainą įtakoja ir tai, kiek kalės šeimininkui kainavo kergimas. "Netyčiukai" arba "kaimyno šuns vaikai" atsieina daug pigiau negu kelionė pas garsų reproduktorių (kurio savininkai nori apvalios sumos vien už kergimą) į kitą pasaulio kraštą.

7. Kiek stambus ir žinomas veislynas, parduodantis šuniukus. Suprantama, jog jei veislynas stambus, jis turi daugiau galimybių pasirinkti žmogų kiekvienam šuniukui, negu žmogus, kuris vieną vienintelį kartą sukergė savo kalę, su kuria ir parodose dalyvavo vos porą kartų. Be to, veislynas tampa žinomu tik tada, kai jame gimę šuniukai pradeda laimėti parodas, jų šuniukų savininkai palieka teigiamas rekomendacijas kitiems žmonėms, o veislyno veikla yra matoma ne vien skelbimų skyreliuose… Tai reiškia nuoseklią ir tikslingą selekciją, teisingą auginimą, auklėjimą, konsultacijas ir t.t. Tai suteikia bent kažkokias kokybės prielaidas (garantijos, deja, niekas negali duoti). Kokybė gi, kaip ir visur, kainuoja.

8. Ar madinga šiuo metu konkreti veislė. Madingos veislės šuniukas parsiduos brangiau net tuo atveju, jei jo išvaizda ar psichika ne itin gera. Nors ir tai tik sąlyginis vertinimas - teko matyti taksą (kurie šiuo metu visiškai nemadingi ir tikrai nėra komercine veisle) už 3500 EUR ir jorkšyrą už 300 litų…

9. Šuniukų amžius. Kuo anksčiau šuniukas suras sau šeimininką, tuo mažiau jis kainuos veisėjui. Ir kuo šuniukas jaunesnis, tuo sunkiau atspėti koks jis bus, kai jis užaugs. Logiška būtų galvoti, kad jauni šuniukai turėtų būti pigesni nei praugę. Bet čia susiduriame su paradoksu - dažnai praaugę šuniukai atiduodami pusvelčiui ar net dovanojami (ypač didelių veislių) - kad tik kas nors pasiimtų. Atsitiktiniai veisėjai labai bijo, kad jei jie šuniukų neparduos iki tam tikro amžiaus, tai jie liks namuose visam laikui. Be to, paprastai perkantys pirmą gyvenime šunį ir perkantys jį tik namams, pageidauja pasiimti šuniuką kuo anksčiau, "kad būtų tikrai mano, savo rankomis užaugintas". Labiau patyrę šunų augintojai, ypač įsigyjantys šunis parodoms ir veisimui, paprastai renkasi iš jau praaugusių šuniukų, kai pasikeitę dantys ir aiškiau matosi šuniuko anatominės ypatybės. Pagal šį punktą šuniuko kaina priklauso nuo pardavėjo profesionalumo - jei tai pirmoji realizuojama vada, vyresni šuniukai kainuos pigiau, jei veisėjas - profesionalas, vyresni šuniukai kaip tik bus brangesni.

10. Nuo veisėjo sąžiningumo. Kokybiškas ėdalas, vitaminai, žaislai, veterinaro priežiūra tikrai nemažai kainuoja. Prastas ėdalas irgi kainuoja, bet gerokai mažiau. Kokybiškai auginami šuniukai, be abejo, bus brangesni, nei "po taburete" ar fermoje ant šieno auginami mažyliai. Atsakingas veisėjas veisiamiems šunims paprastai atliks ir privalomus ar papildomus sveikatos tyrimus dėl genetiškai perduodamų ligų, kad rizika susilaukti jas paveldėjusių šuniukų būtų minimali. Prastomis ar netinkamomis sąlygomis auginti šuniukai vėliau gali būti silpnesnio imuniteto, labiau ligoti ar net turėti socializacijos, psichikos problemų.

11. Nuo pirkėjo asmeninių sąvybių. Bet kuris normalus veisėjas rūpinasi, kad jo parduodami šuniukai pakliūtų į geras rankas ir mylinčias rankas, ir būtų auginami tinkamai. Todėl idealaus šeimininko savybes turinčiam žmogui su ribotomis finansinėmis galimybėmis gali būti pasiūlytos įpatingos šuniuko įsigijimo sąlygos, o tam, kuris neatrodo tinkamas būsimasis šeimininkas - atvirkščiai - kaina pakelta tiek, kad isigyti mažylį nebekiltų noras.

Sutinku, jog kai kurie šuniukai tikrai neverti tų pinigų, kurių už juos prašo, bet kaip sakoma: "turguje du kvailiai - vienas parduoda, kitas perka". Jei dėl kokių nors priežasčių netinka kaina - ieškokite pigiau arba taupykite. O dar reikėtų prisiminti, jog tie pinigai, kuriuos sumokėsite už šuniuką, tėra pati išlaidų pradžia. Jei jūs neturite pinigų šuniukui, tai ar jų bus kokybiškam ėdalui, priežioros priemonėms, žaislams, inventoriui, dresūros pamokoms, veterinarui… Pabandykite kurį laiką kas mėnesį atidedant po 150-300 lt susitaupyti šuniuko įsigijimui (tiek reikės jo pilnaverčiam auginimui). Jei to nepavyksta padaryti, gal apskritai to šuns ne taip ir reikia?

Išversta pagal Milenos Kremerman straipsnį, 2011 
© Ultra 2006